Karavan „Na putu kroz roditeljstvo“ dolazi u Jagodinu
Projekat „Na putu kroz roditeljstvo“ zamišljen je kao „putujući edukativni karavan“ koji za cilj ima da osnaži roditelje i pomogne im da reše određ...
pročitaj jošPenjanje uz tobogan, po delu za spuštanje, obično je tabu tema oko koje mame lome koplja. Zlatno pravilo tobogana je penjanje stepenicama i spuštanje po toboganu, pa zašto onda neke mame, krše to pravilo?
Zašto treba dopustiti penjanje po toboganu:
1. Odlična vežba!
Penjanje po toboganu nije nimalo lako: treba se držati rukama za rub tobogana i istovremeno penjati nogama. Sve to zahteva puno fizičke snage, koordinacije tela i koncentracije.
2. Rizično je.
Deca tokom svog odrastanja moraju naučiti i kako da se nose s rizičnim situacijama. Penjanje po toboganu je rizično, ali jednako tako je rizično i pravilno spuštanje, kao i svaka druga igra. Na nama je da budemo u blizini i pratimo situaciju.
3. Rešavanje sukoba
Penjanje po toboganu uključuje potencijalan sukob kad jedno dete želi da se spusti, a drugo da se penje, što je izvrsna prilika za vežbanje komunikacije i rešavanje sukoba.
4. Nošenje s neuspehom
Penjanje obično završava neuspehom što je odlična prilika da deca shvate da sve ne uspeva iz prvog pokušaja i da za neke stvari treba vanredno mnogo truda. Bez odlučnosti i upornosti teško je osvojiti vrh tobogana.
5. Jačanje timskog duha
Ako se dete penje na tobogan u društvu druge dece, to je izvrsna prilika za timski rad: deca će se ubrzo dogovarati, međusobno pomagati i pokazivati jedni drugima kako se najlakše popeti na vrh.
6. Jačanje samopouzadnja
Pri penjanju deca stiču poverenje u sopstvene sposobnosti i telo. Ako ih ohrabrimo, pokazujemo im i da i mi verujemo u njih da mogu osvojiti vrh tobogana, čak i Mount Everest, ako se potrude.
[caption id="attachment_127121" align="alignnone" width="2119"] Thinkstock[/caption] Postoji nekoliko načina da prebrodite ovaj strah sa vašom d...
pročitaj jošIz Instituta Batut poručuju da se imunizacija sprovodi u cilju sprečavanja i suzbijanja zaraznih bolesti da je najbrži i najjeftiniji način kontrol...
pročitaj jošDugotrajno gledanje televizije može trajno da promeni i oštetiti strukturu mozga deteta. Zbog toga treba ograničiti boravak ispred ekrana na najduž...
pročitaj još