Karavan „Na putu kroz roditeljstvo“ dolazi u Jagodinu
Projekat „Na putu kroz roditeljstvo“ zamišljen je kao „putujući edukativni karavan“ koji za cilj ima da osnaži roditelje i pomogne im da reše određ...
pročitaj jošPoželjno je da svako dete zavoli ovo voće. “Jabuka na dan i doktor nije potreban” ima lep prizvuk, ali u tome ima i istine!
Postoji mnogo sorti jabuka i bilo bi dobro da vaše dete proba svaku. Za početak, nije loše držati se podalje od kiselih vrsta jabuka poput Greni Smit (Granny Smith). Najbolje je bebi najpre dati slatku jabuku (zlatni delišes ili ajdared) kako bi ponovo poželela da je pojede.
Jabuke možete davati bebi od šestog meseca. Potražite one tvrđe, bez vidljivih oštećenja.
Na tržištu mogu da se kupe i razne vrste kašica od ovog voća. Najpre pogledajte nalepnicu na ambalaži da biste se uverili da u mešavini nema dodatog šećera. Vitamin C je jedini dodatak kašicama, koji se koristi kao konzervans, baš kao da ste iscedili limunov sok na jabuku.
Recept za bebu
Nažalost, jabuku morate oljuštiti pre nego što je date bebi, jer ona ne može da sažvaće koru, mada se većina hranljivih sastojaka nalazi upravo u njoj. Svakako da je ovo voće veoma dobra hrana za dete, stoga je najpre obarite kako bi dovoljno omekšala da beba može da je jede.
* Oljuštite jabuku
* isecite je na kriške
* prelijte vodom i barite nekoliko minuta, u zavisnosti od debljine krišaka
* napravite kašicu od jabuka
Recept za porodicu
Napravite pitu s jabukama ili jabuke u šlafroku. Zdravu i ukusnu poslasticu pripremićete za tili čas: ogulite 2-3 jabuke, izdubite im sredinu kao za tufahije, pa isecite na kolutove debljine malo manje od 1 cm. Napravite testo kao za palačinke, ali malo gušće, pa pa umačite jabuke i pržite ih na vrelom ulju. Ohlađene jabuke pospite mešavinom šećera u prahu i cimeta.
Žutica novorođenčadi relativno je česta i uglavnom bezazlena pojava za koju je karakteristična žućkasta boja bebine kože i beonjača, a izazvana je ...
pročitaj jošOsip kod dece ume da izazove brigu, međutim često on nije razlog za paniku.
pročitaj jošRotavirus se najčešće javlja kod dece starosti jedne godine, ali je moguć i kod starije dece, kod beba koje mame ne doje. Deluje na površinske ćeli...
pročitaj još