22.05.2014 Ishrana

Bebu možete nahraniti i izvan kuće

Pred nama su topliji dani, pa je logično da ćete svoju bebu češće izvoditi napolje. Da ne biste morali da se vraćate kući svaki put kada dete ogladni, pokazaćemo vam kako možete da ga nahranite na otvorenom…

out

Divan je i sunčan prolećni dan. Želite da izvedete bebu u šetnju, ali ste sputani činjenicom da ona još uvek sisa na svaka tri sata ili treba da pojede obrok za sat-dva. Odmahujete rukom i odustajete od izlaska zadovoljavajući se boravkom na terasi. Ali, ne mora da bude tako! Kada vaša beba tokom šetnje ogladni i počne da plače, nije potrebno da jurite kući – nahranite je na prvoj klupi u parku. Evo i kako!

Saveti za majke koje doje

Neke majke se ne ustručavaju da podoje bebu na javnom mestu dok druge to nikada ne bi učinile. Ako spadate u drugu grupu, možda ćete se predomisliti kada pročitate savete majki iz prve grupe.

* Pravi grudnjak

Većina dojilja nosi običan grudnjak koji se otkopčava pozadi, pa im je zbog toga gotovo nemoguće da bebu podoje izvan kuće. Međutim, ako nabavite grudnjak namenjen dojiljama, koji se otkopčava jednom rukom, i to napred, znatno ćete olakšati ovaj posao.

* Bluza za dojilje

U buticima za trudnice možete kupiti moderno dezenirane bluze koje napred imaju kopču koja služi tome da dojilja jednim potezom ruke omogući bebi „pristup“ izvoru hrane. Podrazumeva se da ispod takve bluze treba da nosite pomenuti grudnjak.

* Pumpica i grejač

Postoje majke koje će radije ostati kod kuće nego podojiti bebu na javnom mestu. Međutim, i za njih ima leka: pomoću pumpice za izmlazanje nacedite dovoljno mleka da njime napunite najmanje dve flašice. Čuvajte ih u frižideru sve do polaska u šetnju, a potom ih stavite u torbu sa odeljkom za držanje flašica. Ponesite i grejač na baterije, pa u njemu zagrejte mleko kada dođe vreme da nahranite bebu.

Saveti za majke koje bebu hrane veštačkim mlekom

Priprema mlečnog obroka od mleka u prahu gotovo je nemoguće van kućnih uslova: potrebno je prokuvati vodu, ohladiti je do odgovarajuće temperature, precizno izmeriti količinu tečnosti i mlečnog praha… Priznajemo, sve ovo zaista je teško izvesti na klupi u parku. Ali, za svaki problem postoji rešenje, pa i za ovaj.

* Aparat za grejanje/hlađenje

U svim većim prodavnicama opreme za bebe možete nabaviti specijalni aparat nalik termosu, sa sistemom grejanja i hlađenja. U njega se stavlja flašica sa pripremljenom mlečnom formulom, koju ćete hladiti sve dok beba ne zatraži da jede. Tada ćete uključiti grejač, podesiti temperaturu i za samo minut-dva bebin obrok je spreman. Inače, ovaj aparat radi na baterije.

* Instant mleko

Mnogi proizvođači mleka u prahu u paleti svojih proizvoda imaju i instant konzervisano mleko koje se samo sipa u flašicu (na svakoj limenci naznačeno je kojem uzrastu je proizvod namenjen). Ova vrsta adaptiranog mleka skuplja je od mleka u prahu, ali pošto ga nećete koristiti svaki dan, već samo kada boravite izvan kuće – isplati se.

* Bebi-termos

Možete i ovako: u sterilisanu i suvu flašicu naspite određenu količinu mleka u prahu i čvrsto je zatvorite. U bebi-termos sipajte propisanu količinu prokuvane vode. Kada beba ogladni, samo uspite vodu u flašicu sa mlečnim prahom, promućkajte i nahranite bebu.

Saveti za majke čije bebe klopaju i kašice

Ako je vaša beba starija od šest meseci, osim mleka biće joj potrebni i nemlečni obroci. S obzirom na to da u svakoj prodavnici možete kupiti hranu za bebe u teglicama (voće, povrće i povrće sa mesom), koja je izuzetnog kvaliteta, dovoljno je da ponesete kašičicu, vlažne maramice i portiklu, pa da nahranite bebu.

* Plastični podmetač

Ako je dete starije od godinu dana, a vi se nalazite u restoranu, ponesite sa sobom plastični podmetač kojim ćete zaštiti stolnjak od prljanja. Osim toga, nabavite i plastičnu portiklu, jer je nepromočiva i lako se pere.

* Prenosivi mini-frižider

Ukoliko putujete sa bebom ili nameravate duže da se zadržite izvan kuće, nabavite mini-frižider na baterije u kojem ćete držati unapred pripremljenu hranu za bebu, kao i flašice sa mlekom. Kada dete ogladni, teglicu sa hranom ili flašicu sa mlekom zagrejte u grejaču i – gotovo.

* Kašičice za jednokratnu upotrebu

Ako niste u prilici da operete bebin pribor za jelo, kupite paket plastičnih kašičica. Nakon hranjenja kašičicu bacite, a za sledeći obrok upotrebite novu.

Autor: Life Content




Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i uslovima korišćenja sajta.

još iz kategorije