11.09.2014 Moja Beba

Pomozite bebi da podrigne posle obroka

Da biste bebi omogućili da što pre izbaci vazduh nagomilan u želucu, biće vam dragoceni saveti majke i bake. Ali, treba pažljivo da motrite na reakcije svog deteta.

beba ne moze da podrigne

Među položajima koje ćemo vam predložiti otkrićete onaj koji će najbolje odgovarati vašoj bebi.

  • Nekim bebironima je dovoljno da im rukom nežno masirate stomak pa da podrignu.
  • Podignite bebu u uspravan položaj, pa je lagano lupkajte po leđima vodeći računa da se njen stomačić oslanja na vaše rame. Pošto bebe podrigivanjem obično izbace i manju količinu mleka, stavite na rame presavijenu pelenu kako biste zaštitili odeću.
  • Možete je položiti potrbuške preko kolena, pa joj nežno masirati leđa. Beba će pokušati da podigne glavicu i grudni koš, što obično izaziva podrigivanje.
  • Obema rukama podignite dete ispred sebe, pa ga podižite malim uzastopnim trzajima, ali – nemojte ga previše cimati.
  • Ako i pored primenjenih metoda beba nije podrignula, a progutani vazduh joj po svemu sudeći predstavlja problem, nemojte se ustručavati da je okrenete glavom naniže, pa da je zatim odmah podignete (setite se šta se dešava sa mehurićima vazduha u flaši kada flašu okrenete naopačke – vazduh odmah kreće ka gore!). U principu, beba će prvo zevnuti, a zatim podrignuti.

Kada otkrijete najbolji i najbrži način za podrigivanje, vaš mališan će punog stomačića mirno zaspati. Zadržita ga u naručju, ljuljuškajte ga, pričajte mu i mazite ga da bi njegova sreća bila potpuna.

Autor: Life Content, M.K.




Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i uslovima korišćenja sajta.

još iz kategorije