30 najsimpatičnijih izgovora zbog kojih mališani ne žele u krevet
Čestitamo na uspešno pređenom nivou "uspavljivanje bebe"! Međutim, sada ste pred pravim izazovom - naterati mališana da ode u krevet. To nije tako ...
pročitaj jošBebe kada se rode ne znaju ništa o tome kako i kada spavati i buditi se. Navike spavanja mogu usvojiti samo od svojih roditelja i to već nakon pete nedelje života.
U to vreme, dok bebe pokušavaju da ulove svoj ritam, roditelji su ti koji sanjaju dan kada će dete početi da spava noću.
Ono što je najvažnije u stvaranju pravilne rutine spavanja jeste doslednost roditelja. Odaberite vreme kada vaše dete treba da ide na spavanje i strogo se pridržavajte tog rasporeda. Ukoliko bude odstupanja od sat ili dva bebu ćete dodatno zbuniti i izazvati premorenost i nervozu.
Naravno da će kasnije dete moći da prihvati povremena odstupanja u tačnom vremenskom razdoblju za spavanje, ali prvih nekoliko nedelja dok beba ne ojača i ne nauči kada i kako spavati vrlo je važno da budete dosledni.
Budite tihi. Noćna buđenja za hranjenje neka proteknu što mirnije. Ne palite snažno svetlo i budite tihi kako ne bi razbudili dete i time ga zbunili.
Aktivnosti koje prethode spavanju, kao što su kupanje i maženje pokušajte isto tako raditi svakog dana. Ukoliko dete ne voli kupanje, prebacite ga na raniji deo dana kako ne bi uzbunilo dete pred spavanje.
Izvor: index.hr
M.G.
Da li ste se ikada zapitali kako se oseća novorođenče u trenutku kada prvi put ugleda svet? Jaki zvuci, blještava svetla, ruka koja ga, ne baš nežn...
pročitaj jošRoditelji će u budućnosti moći da izaberu fizički izgled svog deteta, a takođe će biti lakše izbeći mogućnost rađanja dece sa bolestima... [capt...
pročitaj jošNaučnici su još od Darvina pokušavali da dešifruju osmehe malih beba. Najnovija saznanja govore u prilog tome da nam, skoro od rođenja, blagi osmes...
pročitaj još