
Kako nastaje majčino mleko?
“Kad žena ostane u drugom stanju, hormoni šalju poruku specijalizovanim endokrinim ćelijama koje se nalaze u predelu alveola da će uskoro biti potr...
pročitaj jošŽelite da imate bebu? Ako je odgovor potvrdan, pronašli smo za vas nekoliko stvari na koje bi trebalo da obratite pažnju pre nego što zatrudnite.
Testirajte se na polno prenosive bolesti. One kasnije mogu da se iskomplikuju i dovedu do steriliteta, te je bolje sprečiti nego lečiti.
Polno prenosive bolesti nemaju određene simptome, te se morate redovno kontrolisati. Najmanje jednom godišnje, naročito ako često menjate polne partnere.
Pokušajte da se oslobodite stresa. Možda zvuči nemoguće, ali pokušajte. Stres, naime, utiče na hormone te može i te kako uticati da mogućnost začeća. Istražvanja kažu da redovna fizička aktivnost pomaže u otklanjanju stresa.
Pazite na svoju telesnu težinu. Nije dobro da budete predebeli, ali ni premršavi. Vaš indeks telesne mase ne bi trebalo da bude manji od 18,5, niti veći od 25. Uskladite ishranu – jedite namirnice koje ne sadrže proste ugljene hidrate, a to su beli hleb, gazirana pića i krompir. Jedite integralnu rižu, testeninu i crni hleb, odnosno složene ugljene hidrate.
Ukoliko pušite, i sami znate da bi bilo dobro da se odreknete te navike. Vodite računa i o količini alkohola koji unosite u organizam, jer ni on nije dobar kada „pripremate“ telo za bebu.
Autor: Life Content, M.K.
“Kad žena ostane u drugom stanju, hormoni šalju poruku specijalizovanim endokrinim ćelijama koje se nalaze u predelu alveola da će uskoro biti potr...
pročitaj jošKratko i jasno: trudnica ne bi smela da uzima nijedan lek na svoju ruku i bez prethodne konsultacije sa ginekologom. Pokušacemo da vam objasnimo za...
pročitaj jošTokom trudnoće plod se razvija u plodovoj vodi koja mu pruža sve što mu je potrebno: toplinu, zaštitu i maksimalnu udobnost. Međutim, ova tečnost g...
pročitaj još