Naučite dete kako da se igra
Igra je bila i ostala najlepši ukras detinjstva: ona pobuđuje maštu, podstiče komunikaciju, kroz nju se definišu prve životne vrednosti... Međuti...
pročitaj jošVećina male dece ne izlazi sama u javnost, ali u svakom slučaju bi trebalo da znaju adresu gde žive i broj telefona koji treba da pozovu ako se odvoje od vas. Postoji nekoliko načina da naučite dete adresu i broj telefona.
Ponekad je teško naučiti decu koja je adresa na kojoj žive, a još im je teže da zapamte broj telefona. Međutim, postoji način kako da se izborite sa tim. Ova četiri saveta bi trebalo da pomognu da deca zapamte ove informacije.
Diktirajte svoj broj telefona dok tapšete. Njima će to biti zanimljivo, a verovatno će naučiti broj telefona kao pesmicu. Možete i da kažete tri broja, pa potom upite dlanom o dlan i tako do kraja broja.
Odaberite pesmicu koju vaše dete zna ili voli i izmenite stihove. Uz pevljivu melodiju izmenite tekst ubacujući adresu na kojoj živite. Dakle, postavite pitanje u pesmici i dajte odgovor. Tako će dete videti model ovog razgovora koji će zapamtiti.
Napišite svaki broj telefona posebno na papiriću ili kartončiću. Promešajte ih i neka vaše dete pokuša da ih poslaže po redu. Ovako će vaše dete zapamtiti i izgled vašeg broj umesto što ga samo čuje.
Odštampajte tastaturu mobilnog telefona ili iskoristite mobilni telefon igračku. Neka vaše dete vežba da ukucava vaš broj. Osim toga, igra sa telefonom je odličan način i da vežbate adresu. Pravite se da ste valsnik picerije i da vaše dete treba da vam kaže na koju adresu da dostavi picu.
Dakle, ovo nije težak zadatak ukoliko ga učinite zabavnim. Osim što će se dete zabaviti i naučiti veoma važne informacije, zabavićete se i vi u igri sa vašim detetom. Čak i da jedan od ovih načina ne uspe, jedan od preostala tri će sigurno biti uspešan.
Između sedme i osme godine je vreme da Vaše dete savlada oduzimanje dvocifrenih brojeva, da gleda na sat i da zna da broji novac. Čak bi možda mogl...
pročitaj jošMališani sve ranije polaze na vanškolske aktivnosti, a najčešće ih roditelji upisuju na strani jezik. Neka deca počinju da ga uče sa tri ili četiri...
pročitaj jošGodine 1929. Frenk Bojton, glavni upravitelj školama u gradu Itaka (država Njujork) poslao je kolegama iz obrazovne oblasti tekst o reformi školsko...
pročitaj još