
30 najsimpatičnijih izgovora zbog kojih mališani ne žele u krevet
Čestitamo na uspešno pređenom nivou "uspavljivanje bebe"! Međutim, sada ste pred pravim izazovom - naterati mališana da ode u krevet. To nije tako ...
pročitaj jošPre nekoliko godina, u lečenju upale uha odmah se pribegavalo antibioticima, međutim, danas se antibiotici daju opreznije tj. čeka se dan-dva, uz praćenje opšteg stanja deteta. Evo zbog čega je to tako…
Istraživanja su pokazala da lečenje antibioticima nije efektivnje od terapije analgeticima i antipireticima (lekovi protiv bola i povišene telesne temperature). Takođe, antibiotik neće sprečiti ponovnu upalu uha.
Štaviše, već sama primena antibiotika ima negativne nuspojave: deca češće povraćaju i imaju proliv, što je dodatni udar na ionako oslabljen organizam.
PROČITAJTE I… Kako se izboriti sa upalom uha?
Crveno grlo i uvećani krajnici najčešće su posledica virusne upale (samo 20 odsto upala grla uzrokuju bakterije), pa zato u njihovom lečenju nema potrebe primenjivati antibiotike.
Dijagnoza bakterijske infekcije postavlja se nakon mikrobiološke analize. Ukoliko je ona pozitivna, lekar tek tada treba da propiše lečenje antibioticima.
Kada govorimo o bakterijama, najčešći uzročnik jeste streptokoka, ređe pneumokoka. Ako dete dobije antibiotik, lečenje treba sprovoditi onoliko dugo koliko je lekar odredio i nipošto se ne sme prekinuti čim mu se stanje poboljša.
Više saveta potražite u magazinu Mama&beba!
Pratite nas i na Fejsbuku: https://www.facebook.com/mamaibebacom/
STARE BROJEVE POTRAŽITE NA SAJTU novinarnica.net
Mame koje su tek rodile sigurno su se naslušale svakakvih saveta vezanih za dojenje i konzumaciju alkohola. Neki tvrde kako žena koja doji ne sme d...
pročitaj jošJedan od najčešćih medicinskih uzroka bljuckanja jeste gastroezofagealni refluks (GER), kod koga se želudačne kiseline i sadržaj vraćaju u jednjak ...
pročitaj jošIma dece koja obilno bale, tako da im je jastuk nakon buđenja uvek mokar. Razlog tome jeste pojačano lučenje bala. O čemu se radi? Ova po...
pročitaj još