Napravite same: Vlažne maramice za bebe
Ukoliko imate poteškoće da pronađete odgovarajuće vlažne maramice za vašu bebe ili niste mogli da ih pronađete kada ste bili u radnji, naučite kako da ih napravite sami.
pročitaj jošMenjanje pelena
Pelene se redovno moraju menjati i to uvek posle „velike radnje“. Ako fekalije ili urin (koji je izrazito agresivan) duže budu u kontaktu sa bebinom kožom, sasvim je sigurno da će je izgristi, učiniti crvenom – što će bebi stvarati nelagodnost.
Nežno čišćenje
Ukoliko koristite pletnene pelene, jednim njenim ćoškom umočenim u toplu vodu možete da pokupite fekalije sa bebine guze i da ih sakupite unutar pelene. Praktične su i vlažne maramice kojima je izuzetno lako očistiti bebinu guzu. One u sebi sadrže losion koji ujedno i čisti i neguje nežnu dečju kožu. Neke maramice koje su natopljene posebnim uljem za negu, ostavljaju zaštitni „film“ koji sprečava ojed.
Redovno „provetravanje“
Posle svakog čišćenja, bilo bi dobro da ostavite bebinu guzu da se malo „provetri“. Pošto je ovaj deo tela stalno umotan u pelene, ponekad ga je dobro ostaviti da „diše“. Budite uvereni da će to prijati vašoj bebi: tako „razgolićena“ osetiće se slobodnom i nesputanom. Nekoliko minuta bez pelena svakako neće škoditi bebi, samo vodite računa da dete ne bude na promaji.
Mazanje kremom
Posle svakog pranja i menjanja pelena, bebinu guzu treba namazati posebnom kremom. U kremi se nalaze sastojci koji neguju ovu regiju dečjeg tela, ne dozvoljavajući da produkti iz fekalija i urina nadraže njenu osetljivu kožu. Ukoliko do toga ipak dođe, potrebno je naneti deblji sloj kreme (na očišćenu guzu) ili kupiti specijalnu kremu (Pavlovićevu mast, na primer).
Detaljno brisanje (prosušivanje)
Posle kupanja, veliku pažnju treba posvetiti i brisanju bebine guze. Nemojte je ovlaš brisati jer zaostala vlaga ne prija njenoj koži. Pošto su vlažna i topla mesta idealna „sredina“ za razvoj raznih mikroorganizama, svaki deo bebinog tela treba detaljno prosušiti. Ovo posebno važi za sve nabore na bebinom telu: unutrašnja strana lakta, kolena, regija pazuha, vrat… Ukoliko je vaše dete malo bucmastije i usled toga ima više nabora, potrebno je da posebno obratite pažnju prilikom brisanja. Najbolje je da koristite veliki i nežan peškir mekih vlakana koja neće iritirati bebinu kožu. Važno je da ne trljate, već da samo tapkate bebinu kožu.
Prava krema za nežnu kožu
Da biste bili sigurni da vaša beba dobija najbolju moguću negu, potrebno je da upotrebljavate specijalne proizvode namenjene bebama jer ćete na taj način zaštititi površinski sloj kože. Nemojte preterivati sa upotrebom kozmetičkih sredstava već se usredsredite na osnovnu negu koja podrazumeva redovno pranje, čišćenje i mazanje odgovarajućom kremom.
Autor: Life Content, M.K.
Ovi lekovi nemoćni su protiv virusa koji uzrokuju grip ili prehladu. Mogu pomoći isključivo u borbi protiv bakterijskih infekcija, koje se kod mali...
pročitaj jošVaša je beba još do juče obožavala da se kupa, ali se odjednom nešto promenilo i ona sada plače čim počnete da je svlačite? Ne očajavajte, tu smo m...
pročitaj jošU osnovi, dah svake osobe je poseban, individualan, iako može biti prikriven mirisom paste za zube ili nekih drugim proizvodom za higijenu usta. Ni...
pročitaj još