
Znaci da dete nije spremno za nošu: Kako da mu pomognete?
Kada vaše dete napuni dve godine, osećate pritisak da se "naoružate" nošom i savetima za privikavanje da bi vaš mališan što pre savladao ovaj kora...
pročitaj jošU domu novorođenčeta, cucle i flašice su uvek na prvom mestu. Ma koliko da ih imate, ako beba ne sisa u nekom momentu shvatićete da ih ipak nemate dovoljno. Patronažna sestra Slavica Đorđević, za sajt trudnoćaizdravlje.rs objašnjava kako da ih pravilno održavate.
Za početak, dobro ih operite običnim deterdžentom predviđenim za pranje sudova i vodom. Naravno, koristite i četkicu za pranje flašica kako biste uklonili sve nečistoće.
Zatim, na red dolazi sterilizacija. Neke mame imaju sreću da naslede ili da mogu da priušte sterilizator – koji je od velike pomoći ako imate novorođanče koje ne sisa.
Metoda otkuvavanja je proverena i takođe efikasna tehnika. U dublju šerpu potopite flašice i cucle, dodajte vodu i malo sode bikarbone. Preporuka je da se koristi destilovana voda. Dovoljno je par minuta kuvanja. Kada se voda prohladi, sterilisane predmete stavite na pelenu da se iscede i osuše.
Sa sterilizacijom ne treba preterivati; beba mora da se navikava na spoljni svet i sve mikroorganizme u njemu. Dovoljno je da tri do četri puta nedeljno sterilišete bebi opremu.
Važna napomena: nakon svake upotrebe flašicu detaljno operite toplom vodom i deterdžentom uz korišćenje četkice za pranje flaša (koju ćete koristiti samo za tu namenu).
Bez obzira na to da li ste otputovali na letovanje ili planirate da uživate na nekom od obližnjih kupališta, pravila kupanjca na koji ide beba uvek su ista
pročitaj jošOvakvo ponašanje im izaziva anksioznost i depresiju, a mnogi roditelji to rade. [caption id="attachment_120932" align="alignnone" width="640"] G...
pročitaj jošMnogo roditelja čini greške kada je u pitanju spavanje njihove dece. Donosimo vam neke koje se najčešće događaju. Ostajete budni noću kako b...
pročitaj još