
Najbolji trik za miran san
Sigurno ste čuli za moć bele buke, koja služi smirivanju i uspavljivanju beba. A da li znate kako ona deluje i kako da je iskoristite na pravi ...
pročitaj jošZa belu buku znate – u pitanju je šum koji pomaže osobi da se umiri i zaspi. Međutim, neki ljudi smatraju da različite vrste buke pomažu u opuštanju, a za sada su poznate smeđa buka i roze buka. Šta je roze buka i kako nam ona pomaže da umirimo bebu?
Boja buke određuje se energijom, frekvencijom i brzinom zvuka. Roze buka proizvodi dublji zvuk jer je na nižoj frekvenciji i može zvučati ravnomerno. U prirodi je mnogo ovakvih zvukova uključujući šuštanje lišća, vetar, otkucaji srca i zvuk kiše. Kao što ovi zvukovi smiruju odrasle osobe, tako utiču i na bebu. Beba se uz ovakve zvukove opušta i smiruje.
Postoje zvukovi koji stimulišu mozak, kao što su na primer zvuci budilnika ili sirena, dok drugi opuštaju i umiruju. Brojne studije o roze buci pokazale su da postoji intenzivna veza između roze buke i dubokog sna. Međutim, uprkos tim studijama, još uvek nije dokazano koja vrsta buke je bolja za uspavljivanje – roze ili bela. Neki roditelji tvrde da njihovi mališani više reaguju na roze ili smeđi zvuk nego na beli.
Najbolji način za slušanje roze buke je da pronađete platformu na kojoj postoji veliki izbor zvukova, između ostalog i roze buke. Na primer, jedna od odličnih načina da pronađete taj zvuk je YouTube.
Na sledećim linkovima možete pronaći odgovarajuću roze buku.
Osim toga, možete pronaći aplikacije koje sadrže ovakve zvukove ukoliko imate osećaj da vaše dete reaguje dobro na ovaj zvuk.
Isprobajte ove načine na koje bebi možete pustiti roze buku kako biste pre svega saznali da li ona prija vašoj bebi. Ukoliko beba pokaže znakove umirivanja, uvek možete pronaći još različitih zvukova sa kojima ćete eksperimentisati.
Svaki roditelj sa nestrpljenjem očekuje da njegovo maleno izgovori prve reči, a mi vam danas otkrivamo šta vodi do toga, kako možete podstaći dete ...
pročitaj jošNema roditelja koji se u prvih nekoliko meseci nakon bebinog rođenja ne oseća nespretno i pomalo zbunjeno. Da biste se uverili da je ono što radi...
pročitaj jošSpavanje na životinjskom krznu u prva tri meseca života može da smanji rizik od astme u kasnijem detinjstvu, otkriva jedna nemačka studija. ...
pročitaj još