
Roditelji se plaše, evo i čega
Očevi i majke sa najviše plaše fizičkih pretnji, kao što je mogućnost da se dete povredi (75 odsto majki, odnosno 58 odsto očeva), zatim brinu o nj...
pročitaj jošSaznajte da li ste paranoičan roditelj, prateći sledećih sedam znakova. Ako se ovako ponašate možda je vreme da posetite psihologa.
1. Paničite zbog svake ogrebotine.
I manji pad za vas je katastrofa. Odmah vodite dete kod lekara.
2. Zabranjujete detetu da koristi sprave u parku.
Dozvoljavate detetu da se igra samo u vašoj blizini. Ne date mu da koristi sprave u parku jer svaka predstavlja potencijalnu opasnost od povrede…
3. Dete je uvek sa vama.
Ne dozvoljavate detetu da provede nekoliko dana kod rođaka ili da ide na letovanje sa školom. Mislite da na njega niko ne pazi dobro kao vi.
4. Zaobilazite luna park.
Bez obzira što vaše dete uvek čežljivo pogleda u pravcu luna parka, vi mu ne dozvoljavate da ga poseti. Atrakcije koje su deci zabavne vi vidite kao veliku opasnost po zdravlje vašeg mališana.
5. Dete stalno držite za ruku.
Bojite se da bi dete moglo da istrči na kolovoz, padne, pa čak i da postane žrtva otmice, ako ga ne pratite u stopu! Zato mislite da je držanje za ruku najbolje rešenje.
6. Sva vrata u kući su otvorena.
Želite da vam je dete uvek na oku. Takođe, ako su sva vrata otvorena brže ćete pomoći detetu u slučaju da mu se nešto dogodi.
7. Spavate sa detetom u istoj sobi.
Čak i kad je vaše dete dovoljno staro da ima svoju sobu, vi radije odlučujete da ono spava sa vama u sobi jer je tako bezbednije.
Izvor: Savremena.me
"Roditelji ne bi trebalo prema svojoj deci da se ponašaju kao tigrovi, ali ni kao meduze. Trebalo bi da ih vaspitavaju kao delfini", kaže psihijata...
pročitaj jošU većini slučajeva, nakon što se dete vrati iz škole, roditelji postave detetu pitanje "Kako je bilo u školi? I dobiju kratak odgovor: "Dobro". Pa ...
pročitaj jošRuski psiholozi sproveli su istraživanje nakon kojeg su naveli koji crtani filmovi najopasnije deluju na um mališana. [caption id="attachment_12...
pročitaj još