30 najsimpatičnijih izgovora zbog kojih mališani ne žele u krevet
Čestitamo na uspešno pređenom nivou "uspavljivanje bebe"! Međutim, sada ste pred pravim izazovom - naterati mališana da ode u krevet. To nije tako ...
pročitaj jošEvo na šta bi trebalo da obradite pažnju kada za vašeg mališana kupujete igračku.
1. Izaberite igračku prema mogućnostima, veštinama, interesovanjima i prvenstveno uzrastu, jer igračke namenjene starijoj deci mogu da izazovu povrede kod mališana.
2. Bebama i deci koja još uvek stavljaju stvari u usta nikada nemojte kupovati igračke koje sadrže sitne delove koje mogu progutati i zbog kojih može doći do gušenja.
3. Izbegavajte da kupujete igračke koje sadrže oštre ivice ili delove, naročito ako kupujete za decu mlađu od 8 godina.
4. Izbegavajte igračke koje sadrže kanap koji je duži od 18 cm, jer ga mališan lako može omotati oko vrata.
5. Ne kupujte deci mlađoj od 8 godina električne igračke koje greju.
6. Obratite pažnju da li su na plišanoj igrački pričvršćeni oči nos, ili neki drugi deo koji se lako može otkinuti.
7. Igračke koje emituju određene zvukove takođe treba proveriti, jer mogu da dovedu do oštećenja sluha. Ako se vama čini da je preglasno, sigurno je glasno i za vaše dete.
8. Uvek dobro pogledajte nalepnicu koja bi trebalo da sadrži informacije za koji uzrast je namenjena igračka, mere bezbednosti i informacije o sastavu proizvoda.
9. Ukoliko ste odlučili da mališanu kupite bicikl, skuter, skejtbord, rolere, ne zaboravite da nabavite i odgovarajuću zaštitnu opremu, kacigu, štitnike za kolena i laktove.
10. Bacite kesu u kojoj je bila spakovana igračka, jer i ona može da bude opasna.
11. CE oznaka bi trebalo da garantuje da igračka zadovoljava minimalne zahteve sigurnosti proizvoda. Ovu oznaku nažalost ne dodeljuje organizacija, već sam proizvođač označava da je proizvod izrađen u skladu sa primenjivim direktivama. Ona takođe obezbeđuje slobodno kretanje proizvoda u okviru tržišta EU, a distribucija proizvoda bez CE oznake može biti zabranjena na carini.
Izvor: bebac.com, M. G.
Da li i vaše dete zna da vam drsko odgovori kada mu nešto prigovorite, kada pokušate da mu objasnite kako može da se popravi ili kada postavite nek...
pročitaj jošPrvi poljupci dese se sa 13, 14 godina, a prema istraživanjima, tinejdžeri najčešće sa 16 stupaju u seksualne odnose. U ovom periodu roditelji dete...
pročitaj jošSud u Masačusetsu odlučio je u četvrtak da roditelje ne treba krivično goniti ako dete kazne “vaspitnom ćuškom”, sve dok koriste silu u “razumnoj m...
pročitaj još