Polovne igračke: Da li je bezbedno koristiti ih?
Da bi im obezbedili što više zabave, često se okrećemo polovnim igračkama. Da li su polovne igračke dobar izbor?
pročitaj jošPrva prodavnica polovnih igračaka otvorena je nedavno u Novom Sadu. Osim igračaka “La Linea” u Zmaj Jovinoj 22 nudi i školsku i bebi opremu roditeljima koji nisu u mogućnosti da svojoj deci priušte nove stvari i igračke.
Prodavnica postoji oko mesec dana, a prema rečima vlasnika Borisa Parabuckog, još uvek se nalazi u probnoj fazi, kada je bitno predstaviti se potencijalnim kupcima.
„Ideja je nastala iz činjenice da su igračke u ovom trenutku veoma skupe, što znam kao roditelj. Kao i deca, volim i ja igračke i primećujem da one decu zanimaju samo izvesno vreme, nakon čega traže drugu zanimaciju. Da iskorišćene, ali u dobrom stanju te igračke ne bi skupljale prašinu, smislili smo da otvorimo radnju za prodaju polovnih igračaka. Iako radimo samo mesec dana, posao ide zaista dobro, ali očekujemo još veći odziv„, izjavio je za portal 021 vlasnik radnje u pasažu Zmaj Jovine.
Parabucki naglašava da je jedan od podstreka za pokretanje ovog biznisa problem preskupe opreme za bebe: kolica, garderoba, hranilice i kreveci mnogima stoje u kući, dok neki roditelji nemaju uslove da svojoj deci obezbede tu opremu. Na ovaj način, objašnjava Parabucki, mnogim roditeljima se rasterećuje budžet, jer po ceni od 50 do 5.000 dinara mogu da opreme svoje mališane.
„Počeli smo sa prodajom opreme za bebe, da bismo ponudu proširili igračkama. Istina, prvo smo ubedili prijatelje da svoje igračke donesu i da na njima testiramo tražnju, a ispostavilo se da je ideja odlična. Sada je na nama da stvorimo kritičnu masu i ubedimo ljude da mogu da nam veruju, te da su igračke bezbedne za upotrebu„, kaže vlasnik.
Parabucki napominje da ne prihvata sve igračke: pre svega, one moraju da budu čiste i bezbedne za upotrebu, kvalitetne i dobro očuvane, a neispravne i neočuvane igračke se ne primaju.
„Ne bi bio problem ni da mi operemo igračke, ukoliko neko nije u mogućnosti, ali cenim kvalitet i skoro sve igračke su od poznate marke. Na ljudima je da objekte koje žele da prodaju donesu, plate zakup police 300-400 dinara, a ukoliko ostvare prodaju, ceo prihod ide njima. Mi zarađujemo od zakupa police„, kaže Parabucki i naglašava da je period zakupa najviše dve nedelje.
Takođe, deca mogu da dođu u radnju i slobodno se igraju sa igračkama, bez obaveze da ih nakon igre kupe.
Podsetimo, u Srbiji su u poslednjih nekoliko godina popularne prodavnice polovne robe, u kojima se građanima izdaju police za prodaju na nedelju dana, uz zakup od 300 do 700 dinara. Vlasnici ovih prodavnica ne uzimaju profit od prodaje, već samo od izdaje polica, a građani sami formiraju cenu robe.
Izvor: Mondo
Ona je odrasla osoba, ali joj je dozvoljeno da bude detinjasta, ona je uzor devojčicama i osoba kojoj se šapuću tajne. Zbog čega tetka ima tako pos...
pročitaj jošPorodični sajam “Moja porodica-srećna porodica“ biće organizovan predstojećeg vikenda, 13. i 14. septembra u Shopping centru Delta City. Rod...
pročitaj jošAko su vam ikada postavili ovo pitanje, znate koliko može da zaboli. Emili Bingam sjajno je objasnila zašto dušebrižnici nikada ne bi trebalo da po...
pročitaj još