
30 najsimpatičnijih izgovora zbog kojih mališani ne žele u krevet
Čestitamo na uspešno pređenom nivou "uspavljivanje bebe"! Međutim, sada ste pred pravim izazovom - naterati mališana da ode u krevet. To nije tako ...
pročitaj jošKoliko će beba spavati umnogome zavisi i od njenog karaktera, pa tako neke spavaju po ceo dan, a neke jedva sastave nekoliko sati sna. Ipak, postoji „mera“ koja se odnosi na uzrast deteta.
0-3 MESECA
Većina beba spava od 16 do 18 sati na dan, uglavnom nakon presvlačenja i hranjenja. U ovom uzrastu bebe se prilagođavaju na život izvan maminog stomaka, pa je prirodno da se veoma često bude, pogotovo u toku noći.
3-6 MESECI
Kako beba raste, tako se smanjuju njene potrebe za spavanjem. Ipak, ne bi trebalo da spava manje od 13 sati dnevno, od čega na spavanje u toku dana „otpada“ oko tri sata. Pošto se beba sada više ne hrani svaka tri sata, možete polako početi sa „treningom“ noćnog spavanja.
6-12 MESECI
Ovo je pravo vreme da bebu naučite da spava tokom cele noći. Ukupno vreme spavanja sada se svodi na 13 sati dnevno, što znači da preko dana treba da spava dva puta po dva sata, a noću devet. Ovo je idealno vreme da sprovedete u delo naš sedmodnevni plan učenja spavanja.
12-24 MESECA
Potrebe za snom se sada svode na oko 12 sati u toku dana, s tim što dete treba da spava dva-tri sata popodne, a ostatak se odnosi na noćno spavanje. Većina dece uzrasta od dve godine spavaju u toku dana samo sat vremena, dok noću spavaju devet sati „u komadu“.
2-4 GODINE
U ovom uzrastu deci je potrebno desetak sati sna, uglavnom noćnog. Neka deca prestanu da spavaju popodne već kada navrše dve godine, ali većina to čini sa tri-četiri. Ako vaše dete neće da spava popodne, ne mora, ali trebalo bi da miruje najmanje pola sata.
Autor: Life Content
Čim ste objavili rodbini, prijateljima i svojim bližnjima da ste trudni, sigurno ste bili "bombardovane" "korisnim" savetima i predlozima. To što ć...
pročitaj jošČim izraste bebin prvi zub, on može i da se pere. Saznajte kako... [caption id="attachment_113403" align="alignnone" width="640"] Foto: Gulliver/T...
pročitaj jošAmerička Uprava za hranu i lekove (FDA) je odobrila novi test krvi, prvi ovakve vrste, koji može da pomogne u detekciji mentalnih poremećaja kod be...
pročitaj još