Karavan „Na putu kroz roditeljstvo“ dolazi u Jagodinu
Projekat „Na putu kroz roditeljstvo“ zamišljen je kao „putujući edukativni karavan“ koji za cilj ima da osnaži roditelje i pomogne im da reše određ...
pročitaj jošIako su četvorke same po sebi prelepo i retko iskustvo, novorođene bebe, Amelija, Sofija, Eston i Roman, su zasigurno jedinstvene bebe u Velikoj Britaniji. Pročitajte prelepu priču o njima.
U Velikoj Britaniji samo tri ili četiri puta godišnje se rode trojke ili četvorke, a u pitanju su uglavnom bebe rođene iz jedne ili dve oplođene jajne ćelije.
Međutim, Katalina Martin (28) i Metju Dejvis, postali su roditelji četvorki koje su začete prirodnim putem, a uz to je i svaka beba nastala iz četiri različite jajne ćelije.
Katalina i Martin iz prethodnih brakova već imaju dečaka i devojčicu, međutim, želeli su da prošire svoju porodicu.
Nakon što su lekari gospođi Martin dijagnostikovali sindrom policističnih jajnika, par je mislio da neće biti šanse da dobiju bebu, osim ako se ne podvrgnu vantelesnoj oplodnji.
Međutim, samo nekoliko meseci kasnije Katalina je saznala da je u drugom stanju, a nakon što su joj na ultrazvučnom pregledi rekli da će postati mama tri, ili čak četiri bebe, presrećna mama nije mogla da suzbije suze.
“I dalje ne mogu da poverujem kada vidim svoje četiri kiflice kako mirno spavaju. Sve su rođene iz različitih jajnih ćelija i posebne posteljice i sve imaju različitu ličnost”, kaže ponosna mama Katalina.
Slučaj četvorki začetih prirodnim putem se dešava jednom u 700 hiljada slučajeva, a stručnjaci kažu da još uvek nisu čuli da je zabeleženo rođenje neidentičnih četvorki začetih prirodnim putem.
Japanci su poznati u svetu kao izuzetno inteligentan narod, koji se diči svojom dugovečnošću ali i ljubaznošću prema svima. Međutim, zbog čega su o...
pročitaj jošGodišnji izveštaj velike neprofitne fondacije Spasimo decu (Save the Children) pokazao je koje su zemlje na svetu najbolje (i najgore) za podizanje...
pročitaj jošU trećoj nedelji života, 90% novorođenčadi se budi i daje znak svojim roditeljima plačom. Ali bez brige, do trećeg meseca samo 50% novorođenčad...
pročitaj još