Kosili vlažne maramice
Dolaskom bebe u vaš dom, vlažne maramice postaće jedan od nezaobilaznih proizvoda koje ćete svakodnevno koristiti. Menjanje pelena je nešto što ćet...
pročitaj jošUkoliko imate poteškoće da pronađete odgovarajuće vlažne maramice za vašu bebe ili niste mogli da ih pronađete kada ste bili u radnji, naučite kako da ih napravite sami. U pitanju su bezbedne i učinkovite alternative koje mogu zameniti obične, kupovne vlažne maramice. Ove vlažne maramice nisu idealne, ali ne smetaju bebinoj koži i možete ih koristiti po velom bebinom telu.
Položite rolnu ubrusa i prerežite ih na pola. Jednu polovinu stavite u posudu koja ne propušta vodu.
Pomešajte ulje, sapun i vodu (i aloe veru po želji) i tu smesu prelijte preko polovine ubrusa u posudi. Pustite ubrus da upije, a zatim ga izvadite iz posude.
Ove vlažne maramice možete koristiti 4 do 5 dana i imajte na umu da se na njima zbog vlage lako može stvoriti buđ te ih nije potrebno dodatno namakati. Ostatak smese možete nasuti u bočicu sa sprejom, te popraskati ubrus po potrebi pre same upotrebe.
Ako vam nedostaje ubrusa, možete upotrebiti staru pidžamu od flisa ili pamuka jer je ona obično jako mekana. Koristeći nju, sledite gore navedene upute. Ovu pidžamu pre toga bilo bi dobro oprati u toploj vodi i pustiti da se osuši. Takođe, na ovaj način je možete iskoristiti više puta.
Ukoliko nemate vremena da napravite gore navedenu smesu za dečije maramice, stvari možete još više pojednostaviti. Ukoliko je bebina koža jako osetljiva, umesto ubrusa možete koristiti stare pamučne majice isečene na manje komade. Iznenadićete se koliko je ova tkanina učinkovitija od običnih vlažnih maramica. Osim toga, ne može štetiti bebinoj koži.
Ukoliko volite da pravite sami pomoćna sredstva za bebinu negu, uvek budite sigurni da ste sve uradili vodeći računa o higijeni, kako svega što koristite, tako i svojih ruku. To znači da ruke treba da perete sapunom i toplom vodom najmanje dvadeset sekundi pre nego što započnete sa dodirivanjem stvari koje će kasnije doći u kontakt sa bebinom kožom.
Vaša beba je jedna od onih koja najslađe zaspi u ljuljašci, jajetu ili slingu? Saznajte kako to utiče na njen razvoj
pročitaj jošUglavnom štucanje brzo prolazi samo od sebe, a javlja se kao posledica kontrakcija dijafragme. Da li ste znali da probiotici umiruju štucanje kod beba?
pročitaj jošDa li treba da paničite ako bebina stolica postane zelena i šta to zaista znači?
pročitaj još