Nega novorođenčeta: Kako se bebi čiste uši?
Čišćenje bebinih ušiju mora biti stalni deo večernje rutine. Pročitajte kako se pravilno čiste uši novorođenčeta
pročitaj jošDelotvornost pileće supe poznata je još od 12. veka kada ju je jevrejski rabin, lekar i filozof Mojsije Majmonid propisivao kao lek protiv prehlade i astme. Nije poznato kako je ovaj srednjovekovni lekar znao hemijski sastav supe, ali današnja istraživanja idu u prilog njegovoj terapiji.
Dakle, ukoliko se vašem detetu zapuši nosić i ne može da diše, ne posežite odmah za lekovima, već prvo pokušajte da mu pomognete tanjirom sveže domaće supice! Naravno, ovo se odnosi na mališane starije od sedam meseci.
Na osnovu istraživanja, koja je sproveo čuveni pulmolog Ervin Ziment, dokazano je da pileća supa zaista ima terapeutska svojstva.
Prvo, pileće meso sadrži aminokiselinu cistein, koja se oslobađa tokom njegovog kuvanja. Ova aminokiselina po sastavu je slična acetil-cisteinu, supstanci koja je osnovni sastojak medikamenata protiv bronhitisa i ostalih bolesti disajnih organa.
Inače, njen zadatak jeste da razloži sluz u nosu i grlu te tako olakša disanje. Osim toga, para koju udišemo dok jedemo toplu supu sigurno je efikasnija od inhalacije običnom vodenom parom. Prirodno, sito i – lekovito.
Autor: Life Content
Tokom hladnog dela godine, svaka četvrta beba bar jednom oboli od laringitisa, a kod svake treće ova tegoba se zakomplikuje i pređe u bronhitis. Ev...
pročitaj jošDeca do svoje četvrte godine ne znaju kako da izduvaju nosić, pa kad im se on zapuši, situacija se dodatno komplikuje. Konsultujte se sa svo...
pročitaj jošPelenski osip sastavni je deo bebinog života. Budući da je veoma čest kod mališana uzrasta od šestog meseca, nudimo vam korisne savete kako da ga s...
pročitaj još