
Prirodni lekovi za kašalj kod dece
Nakon odlaska kod doktora zbog kašlja možete dobiti farmaceutsku terapiju za ovaj problem, međutim, znate li koji su prirodni lekovi za kašalj?
pročitaj jošBebe često štucaju, a ta pojava za roditelje predstavlja pravi razlog za paniku. Međutim, štucanje bebe je uglavnom bezazlena pojava…
Ako vaša beba često štuca, ovaj tekst će vam pomoći da saznate kako da pomognete mališanu da se reši ove dosadne pojave i u kojim slučajevima treba da kontaktirate sa lekarom…
Često se roditelji novorođenčadi i bebe koje sisaju susreću s problemom štucanja. Najčešće je reč o bezazlenoj pojavi koja prolazi spontano. Štucanje je uglavnom izazvano vraćanjem hrane iz želuca prema jednjaku i ustima. Najčešće je reč o takozvanom fiziološkom refluksu – o pojavi koja ne remeti zdravlje deteta. Kako beba raste, štucanje se smanjuje, tako da kada dete pređe na čvrstu hranu, štucanja skoro i da nema.
Dobro raspoloženje, apetit i napredak na prirastu težine i dužine najsigurniji su znaci da je reč o bezazlenoj i prolaznoj pojavi.
Ako se štucanje javlja u vrlo dugim periodima i ako dete izgleda umorno i nezadovoljno, treba bebu da odvedete kod pedijatra. Pregled treba da zatražite i ako se uz štucanje javlja kašalj i slabiji napredak u težini.
U svakom slučaju, kada beba štuca, trebalo bi da podignete uzglavlje na kome beba leži tako da glava u odnosu na telo bude povišena za oko 30 stepeni i štucanje bi trebalo da prestane.
Voleli ih ili mrzeli, roditelji u celom svetu vekovima koriste razna pomagala da bi umirili svoje bebice, a najpopularniji među njima su svakako cu...
pročitaj jošBebe su neverovatno zanimljiva bića. Već od prvih dana života pokazuju niz različitih emocija koje nas ponekad jednostavno oduševe. To nam je potvr...
pročitaj jošAko primetite da vaš mališan zastajkuje dok govori, pomozite mu da to bude prolaznog karaktera. Po definiciji mucanje je govorni poremećaj, ...
pročitaj još