Prirodni lekovi za kašalj kod dece
Nakon odlaska kod doktora zbog kašlja možete dobiti farmaceutsku terapiju za ovaj problem, međutim, znate li koji su prirodni lekovi za kašalj?
pročitaj jošBebe često štucaju, a ta pojava za roditelje predstavlja pravi razlog za paniku. Međutim, štucanje bebe je uglavnom bezazlena pojava…
Ako vaša beba često štuca, ovaj tekst će vam pomoći da saznate kako da pomognete mališanu da se reši ove dosadne pojave i u kojim slučajevima treba da kontaktirate sa lekarom…
Često se roditelji novorođenčadi i bebe koje sisaju susreću s problemom štucanja. Najčešće je reč o bezazlenoj pojavi koja prolazi spontano. Štucanje je uglavnom izazvano vraćanjem hrane iz želuca prema jednjaku i ustima. Najčešće je reč o takozvanom fiziološkom refluksu – o pojavi koja ne remeti zdravlje deteta. Kako beba raste, štucanje se smanjuje, tako da kada dete pređe na čvrstu hranu, štucanja skoro i da nema.
Dobro raspoloženje, apetit i napredak na prirastu težine i dužine najsigurniji su znaci da je reč o bezazlenoj i prolaznoj pojavi.
Ako se štucanje javlja u vrlo dugim periodima i ako dete izgleda umorno i nezadovoljno, treba bebu da odvedete kod pedijatra. Pregled treba da zatražite i ako se uz štucanje javlja kašalj i slabiji napredak u težini.
U svakom slučaju, kada beba štuca, trebalo bi da podignete uzglavlje na kome beba leži tako da glava u odnosu na telo bude povišena za oko 30 stepeni i štucanje bi trebalo da prestane.
Temelji pravilnog psihomotornog razvoja postavljaju se u prvoj godini života. Svaki deo tog temelja mora se postaviti u pravo vreme, jer propuštanj...
pročitaj jošIgra je jedan od najefikasnijih načina da upoznamo svako dete. Kroz nju ono otkriva samo sebe, svoj unutrašnji svet želja, strahovanja, potreba...
pročitaj jošSpavanje na životinjskom krznu u prva tri meseca života može da smanji rizik od astme u kasnijem detinjstvu, otkriva jedna nemačka studija. ...
pročitaj još