
Nega novorođenčeta: Kako se bebi čiste uši?
Čišćenje bebinih ušiju mora biti stalni deo večernje rutine. Pročitajte kako se pravilno čiste uši novorođenčeta
pročitaj jošHigijena deteta treba da bude redovna i temeljna. Uz to, treba da pazite i kakva sredstva za pranje i negu koristite.
Potrebno je pokloniti veliku pažnju sredstvima koja se koriste za pranje i negu dece. Ona nedogovarajuća mogu promeniti PH vrednost kože, što rezultira njezinom suvoćom, te crvenilom i bolom na mestu oštećenja.
Kao što je i nama odraslima kupanje svojevrsni ritual dana, i bebama je on izuzetno važan. Pravilnim kupanjem deteta od samog početka, naučićete dete da vam veruje i da se raduje vremenu koje odvajate za njegovu negu.
Za kupanje treba odvojiti dovoljno vremena i ono treba da bude otprilike uvek u isto doba dana. Temperatura vode treba da bude oko 37 stepeni, a kako biste očuvali mekoću nežne dečje kože, preporučuje se da u vodu dodate 2 do 3 kapi čistog hladno ceđenog bademovog ulja.
A evo i koji su to prirodni sastojci koji će vašem detetu omogućiti bezbrižno kupanje:
Dragoceni sastojci kamilice, cvet lipe i provitamin B5, koji izuzetno kvalitetno deluje kako na kožu isto tako i na kosu odlični su sastojci za negu beba. Prirodni miris, odnosno etetrično ulje lavande deluje vrlo umirujuće na dečju psihu i nakon rituala kupanja, svakako će najmlađe pripremiti na onaj drugi deo, a to je jedan bezbrižan i miran san.
Izvor: Zadovoljna.hr
Infekcija mokraćnih puteva kod novorođenčeta je nešto sasvim posebno, jer direktne znake upozorenja kao što su cistitis (bolovi pri mokrenju), bolo...
pročitaj jošNedostatak odgovora je ono što čini sindrom iznenadne smrti novorođenčeta (SIDS) tako zastrašujućim. SIDS je vodeći uzrok smrti među bebama od jedn...
pročitaj jošSvaka peta beba tokom prve godine života oboli od ekcema. Mada se bolest u većini slučajeva povuče sama od sebe, treba naučiti sve o merama koje tr...
pročitaj još