Nega novorođenčeta: Kako se bebi čiste uši?
Čišćenje bebinih ušiju mora biti stalni deo večernje rutine. Pročitajte kako se pravilno čiste uši novorođenčeta
pročitaj jošPosle rođenja bebe, verovatno ćete imati dosta poslova van kuće, prijava bepca, odlasci u nabavke i slično. U prvih nekoliko meseci je potpuno normalna pojava da „ispitujete teritoriju“ i izbegavate da ostanete nasamo sa bebom, zbog toga što vam je čitava situacija potpuno nova i nepoznata, pa osećate nelagodnost zbog toga.
Pokušajte da savladate strah tako što ćete što više vremena provoditi sa svojom porodicom i potrudite se da uz pomoć supruge zadovoljite neke osnovne potrebe mališana, da ga presvučete, okupate, uspavate…
Upoznajte se sa svojom bebom, kako bi vam oboma bilo prijatno. Držite je u naručju, gledajte u oči, pričajte joj i smešite se.
Za početak da biste se zbližili treba da se što više mazite, držite je, posmatrate njene reakcije, a kad malo poraste sigurno ćete uživati da izvodite predstave, zabavljate je, zasmejavate…
Ovo će biti korisno ne samo za vas, već i za mamu, koja će se za to vreme posvetiti samo sebi. Ukoliko neko vreme provedete nasamo sa bebom naučićete kako da prepoznate njene potrebe kada nema nikoga oko vas da vam pomogne.
Zapamtite da ja svako dete specifično i da na neki svoj način daje do znanja da je gladno, mokro ili da jednostavno traži pažnju. Takođe, smislite neki svoj ritual u kojem ćete uživati i vi i beba.
U Srbiji se rodila prva beba mame koja je začeta vantelesnom oplodnjom. Rođenje Luke važan je događaj za medicinsku istoriju Srbije, jer je on prva...
pročitaj još"U poslednjih osam godina 30 trudnica koje su zaražene HIV-om rodile su zdravu decu, dok je 10 mališana rođeno zaraženo, jer majke nisu znale d...
pročitaj jošU našu redakciju stiglo je desetak mejlova u kojima su nas mame zamolile da objavimo tekst o ekcemu kod dece. U želji da pomognemo svojim vernim či...
pročitaj još