06.05.2014 Moja Beba

Prolećni mejkover: 4 pravila za dobar izbor bebine odeće i obuće

Sa dolaskom proleća, većina majki prinuđena je da obnovi bebinu garderobu, jer je prerasla onu koju je nosila preko zime, a nije ni primerena godišnjem dobu. Evo nekoliko saveta o pravilnom izboru prolećne odeće i obuće za bebu…

odeca

Nije tajna da bebe rastu kao iz vode. Niste se ni okrenuli, a stvari koje su dobili na poklon od kumova i za koje ste do pre nekoliko meseci mislili da im nikada neće dorasti – već su im male. A proleće je uveliko tu i red je da se i vaši mališani ponove. Međutim, prolećni „mejkover“ ne mora da bude veliki udarac na porodični budžet, već sve to možete izvesti uz nekoliko malih, ali korisnih saveta.

Pravilo 1: KOMOTNOST, A NE MODNI TREND

Čak i ukoliko imate starije dete ili decu prijatelja i rođaka čije ste stvari nasledili, verovatno se nećete time zadovoljiti, već ćete poželeti da svoju bebu obučete u potpuno novo ruho.

Kažu da deca po svemu podsećaju na svoje roditelje, i da nekim majkama nije dovoljno što deca liče na njih, imaju isti nos ili oči, već se trude i da ih obuku u svom stilu, pa tako po gradu sve češće šetaju dvogodišnjaci s preterano velikim karnerima, mašnama, i ostalim modnim „krikovima“.

Deca ne treba da izgledaju kao minijaturne kopije svojih roditelja. Čak i kada su tako mali, treba im dati slobodu da liče na sebe. Ako ukuse ostavimo po strani i zanemarimo to što je ove godine moderna jedna boja ili jedan kroj, zlatno pravilo glasi – dečja odeća mora da bude komotna i prijatna za nošenje.

Pravilo 2: PRIRODNI MATERIJALI VS SINTETIKA

Dečje krpice moraju biti udobne, prijatne za nošenje i izrađene od prirodnih materijala. Prvo, deca se kreću, trče, znoje se i možete samo da zamislite kako se oseća dete kojem ste obukli odeću od sintetičkih vlakana. Drugo, tek prohodali mališani mnogo se prljaju.

Samo što ste presvukli dete, a ono je već uspelo ponovo da se uprlja. Ništa čudno, zar ne? Ali zbog toga treba da odaberete garderobu izrađenu do pamuka jer se bolje pere i pegla od poliester materijala s dodatkom lasteksa ili elastina.

Za utehu mamama, neki proizvođači imaju takozvane „wash and wear“ kolekcije, odnosno stvari koje posle pranja nije potrebno peglati.

Pravilo 3: ANATOMSKI OBLIKOVANA OBUĆA

Kada je obuća u pitanju, ne treba škrtariti. Dečja cipelica mora da bude anatomski oblikovana i da podržava stopalo. Cipelice koje viđamo po bagatelnim prodavnicama, obično su sumnjivog kvaliteta, i čak iako vam se učini da su slatke i jeftine, obratite pažnju na anatomski jastučić i potporu koje dečja nogica mora da ima.

Izbegavajte da pozajmljujete obuću jer se svaka cipela vremenom formira prema stopalu. Nikada ne kupujte za broj veće jer takvi propusti dovode do deformiteta stopala. Idealna obuća za proleće su udobne, kožne cipelice u kojima se noga neće preterano znojiti i moći će da diše. Cipelice nikada nemojte kupovati bez deteta jer su kalupi različiti i može vam se desiti da broj i veličina ne odgovaraju.

Pravilo 4: KVALITETNO NE MORA BITI I SKUPO

Cene dečje odeće i obuće zavise prvenstveno od proizvođača i na vama je da odlučite da li ćete kupovati u skupim radnjama ili onima koje nude kvalitetnu, ali ne preskupu odeću. Treba da imate na umu i to da bebe brzo rastu i da njihova garderoba traje najduže jednu sezonu, te da je možda bolje da novac koji biste spiskali na jedan malecki firmirani duks, potrošite na nešto pametnije.

Ako racionalno kupujete u proverenim radnjama, u kojima možete ostvariti i popust ukoliko ste njihov redovan kupac, ostaće vam novca i za neku lepu igračku, slikovnicu ili sladoled. Ma, mnogo sladoleda. 🙂

Autor: Life Content




Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i uslovima korišćenja sajta.

još iz kategorije