Majčinstvo: Proces razvoja i podrška koju svaka mama zaslužuje
Majčinstvo je proces koji se razvija tokom vremena, suprotno uobičajenom mišljenju da se majke rađaju. To je suštinsko saznanje koje treba da se pr...
pročitaj jošSvaka majka nema dovoljno vremena za sve stvari koje treba obaviti, pa vreme kada beba spava najčešće koristi tako da započne 100 stvari, ali ne uspe nijednu da uradi kvalitetno.
Pokušajte kada beba spava da se i vi malo odmorite. Kada se probudi, vaša jurnjava se nastavlja, a za kvalitetnu brigu o detetu poželjno je da budete odmorni i smireni.
Naravno, ne očekujte da ćete se naspavati u tim kratkim pauzama kada dete sklopi oči, ali donosimo vam saete kako se i budni možete odmoriti i vratiti energiju. Pospremanje kuće, čišćenje ili odlazak u kupovinu odradite usput sa detetom ili neke od tih zadataka prosledite partneru.
Dok beba spava, lezite u udoban naslonjač i prelistajte porodične albume. Nostalgija će vas vratiti u prošla vremena i više ćete ceniti partnera kada se prisetite koliko toga ste zajedno prošli. Ujedno ćete i odmoriti umorne noge. Ako neke slike već mesecima čekaju da ih složite u albume, sada je pravo vreme za to.
Tuširanje i obavljanje nužde majkama zna da bude pravi luksuz. Stoga, kada beba utone u san, idealno je vreme da sebi priuštite tuširanje. Zapalite mirisnu sveću, nakon tuširanja senamažite mirisnim losionom za telo koji mesecima niste stigli da isprobate. Ovaj „luksuz“ možete zameniti negovanjem lica pilingom i nekom hranljivom maskom, depilacijom ili „feniranjem“ kose.
Napravite spisak. Odlazak kod doktora, potrepštine koje morate da kupite, dogovori s prijateljima, poslovne obveze ili porodični planovi- sve stavite na papir koji će se nalaziti na vidljivom mestu kako ništa sa spiska ne biste zaboravili. Malena ploča i kreda izvrsne su za ovakve popise. Kako koju obvezu ispunite, jednostavno je uklonite s ploče.
Obavite online kupovinu dok beba spava. Ako nemate automobil, a prodavnica vam je daleko proučite markete koji nude kupovinu preko interneta i besplatnu dostavu. Ovo je odlično rešenje za krupnije stvari poput pelena ili toaletnog papira koje je teško doneti kući ako idete s malom bebom.
Izvor: index.hr
M.G.
U početku, sve mame menjaju pelene svojim bebama na svaka tri sata, pa čak i češće. Međutim, kada malac počne da puzi, kreće se i zabavlja igra...
pročitaj jošIstraživanje naučnika s Harvarda pokazuje da više od polovine dece stare od 6 do 19 godina ne pije dovoljno vodu, iako su podložnija dehidraciji ne...
pročitaj jošNovo istraživanje otkrilo je da deca koja teže manje od prosečne težine imaju mnogo veće šanse da imaju neuroloških problema. [caption id="attac...
pročitaj još