
30 najsimpatičnijih izgovora zbog kojih mališani ne žele u krevet
Čestitamo na uspešno pređenom nivou "uspavljivanje bebe"! Međutim, sada ste pred pravim izazovom - naterati mališana da ode u krevet. To nije tako ...
pročitaj jošPre nekoliko godina, u lečenju upale uha odmah se pribegavalo antibioticima, međutim, danas se antibiotici daju opreznije tj. čeka se dan-dva, uz praćenje opšteg stanja deteta. Evo zbog čega je to tako…
Istraživanja su pokazala da lečenje antibioticima nije efektivnje od terapije analgeticima i antipireticima (lekovi protiv bola i povišene telesne temperature). Takođe, antibiotik neće sprečiti ponovnu upalu uha.
Štaviše, već sama primena antibiotika ima negativne nuspojave: deca češće povraćaju i imaju proliv, što je dodatni udar na ionako oslabljen organizam.
PROČITAJTE I… Kako se izboriti sa upalom uha?
Crveno grlo i uvećani krajnici najčešće su posledica virusne upale (samo 20 odsto upala grla uzrokuju bakterije), pa zato u njihovom lečenju nema potrebe primenjivati antibiotike.
Dijagnoza bakterijske infekcije postavlja se nakon mikrobiološke analize. Ukoliko je ona pozitivna, lekar tek tada treba da propiše lečenje antibioticima.
Kada govorimo o bakterijama, najčešći uzročnik jeste streptokoka, ređe pneumokoka. Ako dete dobije antibiotik, lečenje treba sprovoditi onoliko dugo koliko je lekar odredio i nipošto se ne sme prekinuti čim mu se stanje poboljša.
Više saveta potražite u magazinu Mama&beba!
Pratite nas i na Fejsbuku: https://www.facebook.com/mamaibebacom/
STARE BROJEVE POTRAŽITE NA SAJTU novinarnica.net
Da bi vam godišnji odmor bio bezbrižan i opuštajuć, držite se ovih pet zapovesti: 1. Nikad ne ostavljajte dete da spava pod suncobranom. Mad...
pročitaj jošPrva bebina prehlada frustrirajuća je kako za dete, tako i za roditelje, ali s početkom zime, gotovo ju je nemoguće zaobići. Evo kako da ublažite s...
pročitaj jošSve dok telesna temperatura vašeg deteta ne prelazi 38 stepeni C, ne treba da brinite. Kad pređe taj podeok, evo šta treba da radite. [caption i...
pročitaj još