
Da li bebe pre rođenja mogu da zavole određene ukuse?
Sigurno postoji hrana koju ne možete ni da pomirišete, a kamoli okusite, a nauka je sada dala odgovor na pitanje da li smo odbojnost prema određeni...
pročitaj jošDoktor Karlos Gonzales, autor knjige „Moje dete neće da jede“, savetuje vas kako da prevaziđete problem pomoću njegove metode koja se zasniva na tvrdnji da ne postoje probirljivi mališani, već samo roditelji nerealnih očekivanja.
„Ako vaša beba ne jede, u tome nema ničeg lošeg i ne postoji razlog da budete uznemireni. Jedini problem jeste to što vi očekujete da vaša beba jede baš određene namirnice i što ste zabrinuti da ne unosi dovoljno hranljivih materija. Moje metode ublažavaju i eliminišu stres mnogih roditelja, naročito onaj koji se javlja u vreme obroka.“
1. Kontrolišite bebinu telesnu težinu
Na ovaj način uverićete se da ne postoji značajno umanjenje bebine težine zbog sprovođenja ovog eksperimenta, kao i da je vaša beba potpuno zdrava.
2. Prestanite da forsirate bebu da jede
Ponudite bebi nešto malo više od polovine uobičajenog obroka i dopustite joj da sama jede. Ovako mala količina hrane znači da se nećete osećati loše ako veći deo obroka ne bude pojeden.
Ako dete ipak sve pojede, stavite još malo hrane na njegov tanjir. Ukoliko nakon određenog vremena hrana ostane nedirnuta, obrok je završen i možete skloniti tanjir. U prvih nekoliko dana budite fleksibilni – sklanjajte i vraćajte tanjir s hranom isključivo po detetovoj želji.
3. Izmerite bebinu telesnu težinu nakon nekoliko dana
Manje oscilacije u težini potpuno su normalne. Ukoliko vaša beba ne izgubi više od 10 odsto težine, možete nastaviti s ovim programom. Međutim, ako oslabi više od toga, vratite se onome što ste ranije radili i beba će vratiti izgubljenu težinu.
Autor: Life Content
Lan je biljka koja se vekovima uzgaja radi semena bogatog omega-3 masnim kiselinama. Ono se može dodavati u bebinu ishranu od osmog meseca njenog ž...
pročitaj jošNa samom početku druženja sa novim članom porodice majke nisu sigurne da li je beba dovoljno sisala, pa se pitaju koliko dugo dete treba provesti n...
pročitaj jošJedna švedska studija pokazala je da deca radije jedu one vrste namirnica koje umeju da prepoznaju prema nazivu. Naučnici su stavili različi...
pročitaj još