
30 najsimpatičnijih izgovora zbog kojih mališani ne žele u krevet
Čestitamo na uspešno pređenom nivou "uspavljivanje bebe"! Međutim, sada ste pred pravim izazovom - naterati mališana da ode u krevet. To nije tako ...
pročitaj jošBebe kada se rode ne znaju ništa o tome kako i kada spavati i buditi se. Navike spavanja mogu usvojiti samo od svojih roditelja i to već nakon pete nedelje života.
U to vreme, dok bebe pokušavaju da ulove svoj ritam, roditelji su ti koji sanjaju dan kada će dete početi da spava noću.
Ono što je najvažnije u stvaranju pravilne rutine spavanja jeste doslednost roditelja. Odaberite vreme kada vaše dete treba da ide na spavanje i strogo se pridržavajte tog rasporeda. Ukoliko bude odstupanja od sat ili dva bebu ćete dodatno zbuniti i izazvati premorenost i nervozu.
Naravno da će kasnije dete moći da prihvati povremena odstupanja u tačnom vremenskom razdoblju za spavanje, ali prvih nekoliko nedelja dok beba ne ojača i ne nauči kada i kako spavati vrlo je važno da budete dosledni.
Budite tihi. Noćna buđenja za hranjenje neka proteknu što mirnije. Ne palite snažno svetlo i budite tihi kako ne bi razbudili dete i time ga zbunili.
Aktivnosti koje prethode spavanju, kao što su kupanje i maženje pokušajte isto tako raditi svakog dana. Ukoliko dete ne voli kupanje, prebacite ga na raniji deo dana kako ne bi uzbunilo dete pred spavanje.
Izvor: index.hr
M.G.
Znamo da deca vole da crtaju i da ono pomaže u njihovom razvoju. Kako tačno crtanje utiče na detetov razvoj? 1. Omogućuje detetu razvoj moto...
pročitaj jošNajveće promene u detetovom pamćenju dešavaju se u periodu od 12. do 18. meseca. Svi oblici pamćenja postoje i postaju sve napredniji. Dete ...
pročitaj jošPomozite svom mališanu da što lakše prebrodi ovu fazu. Za vas smo odabrali najbolje savete stručnjaka i iskusnih mama Nicanje bebinih mlečni...
pročitaj još