Nega novorođenčeta: Kako se bebi čiste uši?
Čišćenje bebinih ušiju mora biti stalni deo večernje rutine. Pročitajte kako se pravilno čiste uši novorođenčeta
pročitaj jošU proseku, rizik od pojave alergijskih reakcija kod svakog deteta iznosi 15 odsto. Ukoliko jedan od roditelja pati od alergije, taj rizik se povećava na 30 procenata, a ako oba roditelja pate od nekog oblika alergije, mogućnost da dete oboli je 80 odsto. Zato, pokušajte da zaštitite svog mališana na sledeći način…
1. Nemojte da pušite tokom trudnoće, niti u kući, jer duvanski dim može da isprovocira pojavu astme.
2. Izbegavajte da jedete kikiriki i proizvode koji sadrže ulje ove biljke tokom trudnoće i perioda dojenja.
3. Dojite bebu sve dok ne napuni najmanje šest meseci života.
4. Postepeno uvodite nove vrste namirnica (jednu po jednu) u ishranu svog deteta, i to u manjim količinama. Na ovaj način potencijalna alergijska reakcija biće mnogo blaža i pouzdano ćete znati šta je njen uzrok.
5. Nemojte da dajete svom detetu voće iz grupe agruma sve dok ne napuni deset meseci.
6. Detetu mlađem od tri godine nemojte davati kikiriki naročito ukoliko vi ili vaš partner imate u porodici nekog ko pati od ove vrste alergije.
7. Često provetravajte stan, održavajte higijenu, naročito na mestima gde može da se stvori plesan i zadrže grinje, i odlučite se za parket umesto tapisona.
8. Dajte svom detetu vodu ili nezaslaženi čaj. Pojedini industrijski sokovi sadrže visoke koncentracija veštačkih boja koje mogu da uzrokuju ekcem.
Autor: Life Content, M.K.
Vrištanje, vikanje i lupanje nogama... Da li vam zvuči poznato? Ne brinite, ovo je uobičajena scena kada su u pitanju dvogodišnjaci. Međutim, nova ...
pročitaj jošPreporuke stručnjaka glase da se u toku dana pojede što više svežeg voća i povrća. Međutim, isto tako se sa raznih strana govori o štetnosti pestic...
pročitaj jošPranje ruku je najvažnija higijenska navika koju dete mora da stekne u životu. Mnoge bolesti prenose se upravo preko prljavih ruku, tim pre što mal...
pročitaj još