Znakovi da vas beba voli: Ovako ona pokazuje ljubav
Vaša beba vas neopisivo voli, a iako još uvek ne zna da kaže te dve reči, sitnicama vam to svakog dana pokazuje. Pogledajte na koji način. Razum...
pročitaj jošSvakodnevno pričanje sa bebom pomaže da vaše čedo stvori još jaču vezu sa vama ali i da polako razvija veštinu govora.
Ako ste razgovarali sa svojom bebom tokom trudnoće, verovatno ćete zadržati ovu naviku kada se ona rodi. A to joj može biti od velike pomoći da progovori i ranije nego što ste očekivali. Ovako joj požete pomoći u tome.
Mnogo pre nego što konačno kažu svoje prve reči, bebe slušaju i posmatraju šta se dešava u njihovom svetu. Plač bebe je prvi i glavni način na koji ispunjavaju svoje potrebe jer na taj način pokušavaju da privuku vašu pažnju.
Od rođenja vaša beba proizvodi male zvukove koji nisu plač, već rani pokušaji razgovora sa vama. Na ovaj način, beba pravi svoje prve korake u učenju da priča i treba je ohrabriti u tome.
Obratite pažnju i odgovorite vašoj bebi kada plače ili guguče. Uvek budite nežni i pažljivi kako bi vaša beba razumela da vam je važna i da ste je čuli.
Zapamtite, mozak vaše bebe je „programiran“ da traži vezu sa vama. Držite ih blizu, gledajte im u lice i oči i oponašajte njihove male reči jer je to važna podrška njihovim ranim veštinama govora. Može vam pomoći i ovo: Kada će beba prohodati? Ovako joj možete pomoći da napravi prve korake (mojabeba.rs)
Možete da stupite u kontakt sa svojom bebom na sledeći način:
Pričajte sa bebom tokom dana:
U početku, pričanje sa bebom može izgledati jednostrano i možda ćete se osećati pomalo neprijatno. Pokušajte da zapamtite da vaša beba nije kritična. U stvari, njoj je potrebna ova pomoć od vas da bi naučila da priča. Pogledajte i ovo: Odvikavanje od dude: 7 jednostavnih načina (mojabeba.rs)
Kada su veoma mali, tražite reakciju vaše bebe kada razgovarate sa njima. Na primer, mogu da prestanu da plaču, postanu mirni i traže odakle dolazi vaš glas. Ove rane reakcije će postepeno postati jasnije i pokušaće da odgovore ‘razgovaranjem’.
Posmatrajte razvoj govora vaše bebe tako što ćete uraditi sledeće:
Od kada beba sisa prst i kako je odučiti od toga... Zašto beba sisa prst? Sisanje prsta je veoma česta navika mališana. Roditelji obično pr...
pročitaj jošAmerička Uprava za hranu i lekove (FDA) je odobrila novi test krvi, prvi ovakve vrste, koji može da pomogne u detekciji mentalnih poremećaja kod be...
pročitaj jošPotreba bebe za igrom prisutna je od rođenja i svakim danom se razvija. Kroz igru, novorođenče upoznaje svet oko sebe, uči i otkriva svoje sposobno...
pročitaj još