
Trudnoća vantelesnom oplodnjom: Sve što treba da znate
S obzirom na jedinstvenu metodu začeća, mnogi se mogu zapitati šta podrazumeva trudnoća vantelesnom oplodnjom i koje su razlike u odnosu na trudnoću uobičajenim putem.
pročitaj jošEndometrioza je stanje koje može biti izuzetno bolno. Istraživanja su pokazala da bi joga mogla biti jedan od efikasnih načina da se ublaže simptomi endomterioze. Joga ublažava bolove, smanjuje napetost i podstiče opuštanje celog organizma.
Ova opuštajuća poza ublažava bolove u karlici, smanjuje napetost u stomaku i opušta nervni sistem. Poza boginje omogućava duboko opuštanje i otvara zid grudnog koša, bokove i unutrašnju stranu butina. Takođe smiruje vagusni nerv koji je zadužen za odgovor „bori se ili beži.“
Ova vežba poboljšava pokretljivost kičme i isteže grudi, leđa i gluteus. Poboljšava prokrvljenost karlice i pomaže u rešavanju problema povezanih s endometriozom,
Ova vežba je odlična za kukove i opuštanje mišića karličnog dna, mišića donjeg dela leđa, unutrašnje strane butina i tetive kolena. Bolovi usled endometrioze mogu prouzrokovati osetljivost i grčenje ovih mišića.
Ovaj položaj nežno isteže kičmu, kukove i gluteus. Ublažava napetost, grčeve i stres.
Ova poza deluje umirujuće i poboljšava cirkulaciju, opušta mišiće karlice i ublažava grčeve.
Ova poza lagano rasteže stomak i karlicu i pomaže u ublažavanju bolova, nadimanja i nelagodnosti. Da biste smanjili intenzitet, radite ovu pozu jednu po jednu nogu. Da biste podržali glavu i vrat, možete koristiti jastuk ili blok za jogu.
Ovaj položaj ača mišiće karlice i pomaže u ublažavanju bolova, grčeva i problema s varenjem. Nežno isteže donji deo leđa, kukove i butine, što povećava fleksibilnost i cirkulaciju. Za podršku, možete postaviti blok ili jastuk ispod peta ili kukova ili napraviti ovu pozu sa leđima uza zid.
Održavanje tela zdravim i spremnim za začeće, koja se odvija bez komplikacija, zahteva upotrebu izbalansiranih hranljivih materija. [caption id=...
pročitaj jošSvaka druga žena u Beogradu čari majčinstva osetila je tek između 30. i 39. godine, dok u Srbiji žene prvo dete dobijaju u proseku sa 28,9 godina, ...
pročitaj jošČini vam se da je prošlo tek nekoliko meseci od kada ste birali ime za svoje prvo dete, zar ne? No, ubrzo nakon što ste prošli kroz prvu fazu navik...
pročitaj još